Wycieczka do zoo.

Dzieci z oddziału przedszkolnego udały się na wycieczkę do ogrodu zoologicznego we Wrocławiu. Wycieczka ta była prezentem z okazji Dnia Chłopaka i Dziewczyny, podczas obchodów którego dzieci przyjęły życzenia i kwiaty, chłopcy otrzymali także puzzle wielkiego smoka, a dziewczynki dywanik do kącika salonu piękności i mały domek dla lalek. Wyjście do zoo sprawiło im jednak największą radość.

Poznały ogród zoologiczny jako mieszkanie wielu gatunków zwierząt z różnych zakątków świata, miejsce przyrodnicze, ekologiczne, naukowe, turystyczne i rekreacyjne oraz część naszego miasta wzdłuż trasy wycieczki. Zgodnie z życzeniem Maćka kontakt ze zwierzętami rozpoczęliśmy od odwiedzin wielbłądów i poszukiwania liska pustynnego – fenka. Choć poznaliśmy różne zwierzęta, najbardziej niezwykłym miejscem okazało się jednak dla dzieci Afrykarium. Zrobiło na dzieciach duże wrażenie, zwłaszcza jej podwodni mieszkańcy. Dzieci zajrzały także do części ogrodu przedstawiającej ekosystem Odry i pobawiły się przygotowanym dla gości ogrodu obiegiem wody. Wrażenia z wycieczki na długo zostaną w ich sercach i pamięci.