Styczeń 2022
Pn Wt Śr Cz Pt So N
01
02
03
04
05
06
07
08
09
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

bip logo pomn1 grad

Bookcrossing

Caly Wroclaw Czyta FB

Plakat I7

Ślubowanie uczniów klas pierwszych

"My, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 107 wierni ideałom naszego Patrona Piotra Włostowica        w obecności tu zgromadzonych ślubujemy:  wytrwale i z radością zdobywać wiedzę i umiejętności, dbać o dobro i bezpieczeństwo swoje i innych, z szacunkiem odnosić się do rodziców, nauczycieli i rówieśników,  dbać o środowisko, godnie reprezentować naszą szkołę,  być dobrym Polakiem!"

Takie ślubowanie złożyli we czwartkowe popołudnie uczniowie klas 1a i 1b. Była to wzruszająca uroczystość, także dla Rodziców i przybyłych gości. Na zakończenie, zgodnie z tradycją, była wspólna radosna zabawa! Niech Wam się dobrze wiedzie!

Warsztaty - Potrafię pomóc
Dzieci z klas 0-3 wzięły udział w warsztatach przygotowanych przez Fundację "Potrafię pomóc". Fundacja pomaga dzieciom z wadami rozwojowymi i chorobami rzadkimi. Dzieci ogrywały scenki, w których wczuwały się w rolę niepełnosprawnych osób. Wszyscy zrozumieli, że warto być empatycznym i wrażliwym wobec drugiej osoby. Pomagajmy !
Melodia, harmonia, rytm...
 ...to składniki muzyki - tego, między innymi, dowiedziały się dzieci z 1a na warsztatach perkusyjnych w Młodzieżowym Domu Kultury przy ulicy Dubois. Poza tym były rytmy: serca, samby brazylijskiej, afrykańskie, indiańskie,  marsz wojskowy, okrzyki miłośników piłki nożnej i siatkowej i zawody w rytmicznych podskokach! Było głośno i  bardzo energetycznie!

Dzień chłopaka w klasie 2a

Z okazji Dnia Chłopca panowie z klasy 2a otrzymali od dziewczynek legitymacje "Super Chłopaka".  Był też słodki poczęstunek ( dziękujemy mamie Moniki ) oraz quiz motoryzacyjny. Największym znawcą samochodów okazał się Oliwer. To był miły dzień. 

Smacznie, zdrowo, kolorowo!
Czwartkowe drugie śniadanie 1a było przepyszne! Do tego przygotowane własnoręcznie przez dzieci, a były to owocowe szaszłyki. Pan Adam, który odbywa w naszej szkole praktykę zawodową przygotował też dzieciom zabawy i zagadki związane z wiedzą o zdrowym odżywianiu. Przyjemne z pożytecznym i smacznym!

   malymistrz90   kino szkola kultura   szkola rownego traktowania    CZYTAJMY RAZEM    eTwinning Logo    odyseja umyslu logo  logo mediacje   logo szkola promujaca zdrowie Certyfikat szkoly wspierajacej uzdolnienia