Szczęśliwe jajka od szczęśliwej kury.

Wielu z nas lubi jeść jajka. Dzieci z grupy przedszkolnej są jednak dociekliwe i odkryły, skąd biorą się jajka. Od kury. Tylko, że kury okazały się różne: szczęśliwe, zadowolone, smutne i nieszczęśliwe – w zależności od sposobu, w jaki toczy się ich życie. Są bowiem kury ekologiczne – swobodne, kury z wolnego wybiegu, kury ściółkowe i kury z chowu w klatkach. Im kura szczęśliwsza tym szczęśliwsze, smaczniejsze i zdrowsze są jej jajka.

Dzieci odkryły również specjalne oznaczenie na skorupkach jajek i po szerokich rozważaniach doszły do wniosku, że najlepiej jest kupować jajka oznaczone na skorupkach cyfrą i literkami: 0PL i 1PL. Kiedy nie będziemy kupować jajek oznaczonych symbolem 2PL i 3PL hodowcy będą musieli zapewnić swoim kurom lepszy los, a wtedy i kury, i ich jajka, a w końcu i ci, którzy jedzą jajka będą szczęśliwsi i zdrowsi. Świat będzie lepszy. I o to chodzi w akcji „Szczęśliwe jajka od szczęśliwej kury”, której zwolennikami zostały nasze dzieci. Gorąco zachęcamy zatem wszystkich do wybierania szczęścia i zadowolenia zamiast smutku i nieszczęścia przy zakupie jajek. Nie tylko od święta!