Święta, święta …

Dzieci z oddziału przedszkolnego poznają tradycje obchodzenia różnych świąt, w tym andrzejek i Dnia Misia. W andrzejkach najbardziej podobały się im zabawy andrzejkowe i wróżby. Odbył się także konkurs na „Najbardziej magiczne przebranie” (I miejsce: Przemek. II miejsce: Rafał, III miejsce: Antoni i Nikola, wyróżnienie: Karinka i Kuba Z., nagroda specjalna: Staś) i powstały wykonane przez dzieci piękne, magiczne koty. Dzień Misia, obchodzony w ramach Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia, przybliżył natomiast dzieciom fakty z życia nie tylko pluszowych misiów, ale i prawdziwych niedźwiedzi.

Życie niedźwiedzi jest bardzo interesujące, ale tylko pluszowe misie okazały się wspaniałymi kompanami do zabawy i do przytulenia. Można się z nimi bowiem dzielić radościami, marzeniami, powierzyć im smutki, opowiedzieć o wszystkim – jak przyjaciołom. Dzieciom podobały się wierszyki i piosenki o misiach, pamiętały znane postaci z misiowych bajek, ale nawet miłe misiowe kolorowanki i portret światowego misia nie były aż tak miłe, jak pluszowe misie w objęciach. Dzięki nim życie okazuje się piękniejsze i bardziej przyjazne. Nic dziwnego, że każdy miał lub ma nadal swojego własnego pluszowego niedźwiadka.