Kolorowe kanapki

Uzupełnieniem zajęć w ramach akcji ogólnoszkolnej "Dbam o moje serce" były przeprowadzone w oddziale przedszkolnym zajęcia, podczas których dzieci przygotowywały samodzielnie smaczne, zdrowe i kolorowe kanapki z warzywami i owocami. Zaczęło się od rozpoznawania owoców i warzyw, a potem, w czasie pełnych zaangażowania działań, dzieci ujawniały swoje gusty i talenty kulinarne. Jedne wolały jabłka i rzodkiewki, inne ogórki, paprykę czy pomidory.

Odkryliśmy miłośników szczypiorku, pomarańczy i marchewki. Winogrona również cieszyły się powodzeniem. Naszym zdaniem Oliwier mógłby zostać nawet kucharzem, a przynajmniej smakoszem. Te błyski w oczach i uśmiechy na twarzach pokazały, że dzieci lubią i jedzą owoce i warzywa. Zawsze znajdą takie, które przypadną im do serca, a już dekorowanie kanapek, a potem ich jedzenie jest dla nich wspaniałą zabawą. Kiedy do zdrowego, pięknego i pysznego jedzenia dodaliśmy jeszcze trochę ruchu radość nie miała granic. Okazało się, że to, co zdrowe jest także atrakcyjne! Gorąco polecamy zdrowy tryb życia! Niech żyją kolorowe kanapki i zabawy ruchowe!