Jesień w oddziałach przedszkolnych.

Końcówka lata i pełnia jesieni w naszych oddziałach przedszkolnych pełna była najróżniejszych wydarzeń. Poza zajęciami w szkole i na świeżym powietrzu, braliśmy udział w różnych akcjach, wyjściach, imprezach.

I tak, odpowiednio do grupy, nasze przedszkolaki zwiedziły wrocławskie zoo, uczestniczyły w akcji „Sprzątanie świata”, Dniu Urodzinowym, otworzyły Rodzinną skrzyneczkę bookcrossingową i rozpoczęły realizację elementów akcji „Cały Wrocław czyta dzieciom”, wzięły udział w akcji Fundacji Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” z Poznania – zbiórce okularów korekcyjnych i słonecznych dla najbiedniejszych mieszkańców Afryki, ale też i akcji – zbiórce funduszy, szklanek i kubków przeznaczonych na znicze, składane później przez naszych starszych, szkolnych kolegów na grobach Żołnierzy Państwa Polskiego podziemnego na wrocławskim cmentarzu przy ul. Osobowickiej, wzięły udział w Dniu Chłopca i Dziewczynki, akcjach prozdrowotnych „Trzymaj się prosto” i „Dbam o moje serce”, Dniu Rowerowym, spotkały się ze strażnikiem miejskim, omawiającym bezpieczeństwo na drodze, na placu zabaw i w szkole, także w obliczu obcych osób, poznawały okolicę, zwiedzały pobliskie, wrocławskie parki, uczestniczyły w ekologicznych warsztatach firmy Ecosystem dotyczących segregowania odpadów, spotkały się z panem Edwardem Kulczykiem - światowej sławy tenorem Opery Wrocławskiej, zwiedziły bibliotekę szkolną, poznawały tradycje i zwyczaje związane z miejscami pamięci, w tym ze świętem Wszystkich Świętych i Halloween, uczestniczyły w Dniu Życzliwości, Dniu Misia, andrzejkach, były w kinie na filmie pt. „Kapitan Morten”, uczestniczyły także w warsztatach prozdrowotnych przygotowanych przez studentów Wyższej Niepublicznej Szkoły Medycznej, poświęconych ukrytemu w różnych produktach cukrze i szkodliwości jego nadmiaru. Jednak najbardziej niezwykłym wydarzeniem były nasze szkolne obchody 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci z zerówek też wzięły w nich udział. Przygotowały flagi / kotyliony, prace na wystawę tematyczną, śpiewały pieśni patriotyczne na ich szkolnym przeglądzie, przygotowały pamiątkę dla dzieci z przyszłości do kapsuły czasu i wzięły udział w podniosłym, i wzruszającym apelu kończącym się jej zamknięciem i zakopaniem, degustowały ciasta i ciasteczka w barwach polskich, przygotowane w kawiarence szkolnej także przez naszych rodziców (w tym tatusia!), a popołudniu, gdy zrobiło się ciemno mogły obejrzeć wspaniały, historyczny pokaz świetlny na budynku naszej szkoły opowiadający w poruszający sposób, jak to się stało, że Polska odzyskała niepodległość – niezapomniane, niezwykłe wrażenia i refleksje łączące całą społeczność. Na koniec tych uroczystości odwiedziły nas dzieci przedszkolne z wrocławskiego Przedszkola nr 90, które wraz ze swoimi pełnymi uznania nauczycielkami przygotowały przepiękny występ z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzieci, pięknie poprzebierane spisały się na medal, dlatego serdecznie dziękujemy naszym wspaniałym gościom za ten ważny prezent i piękne doświadczenie, byliście super, dziękujemy!