Bezpieczeństwo w sieci.

Bezpieczeństwo dzieci jest niezmiernie ważne, stąd w oddziale przedszkolnym odbyły się również warsztaty poświęcone ich bezpieczeństwu w sieci internetowej. Warsztaty psychologiczno-teatralne przygotowane przez Fundację Pączkowe drzewo okazały się strzałem w dziesiątkę. Pani Karolina i pan Ariel skradli serca i uwagę naszych dzieci.

Dzieci dowiedziały się, jak bezpiecznie korzystać z komputera, jak duże możliwości, ale i zagrożenia czyhają na nie w internecie i jak się zachowywać, żeby podczas korzystania z sieci być bezpiecznym. Zasady bezpieczeństwa przypadły im do gustu tym bardziej, że podczas odgrywania różnych scenek na „własnej skórze” przekonały się, jak łatwo i szybko można dać się nabrać, nie przewidzieć niebezpieczeństwa, zaufać komuś, kto chce nas wykorzystać, a na dodatek uzależnić się od internetu i związanych z nim urządzeń typu komputer, smartfon czy telefon komórkowy z grami i aplikacjami. Dzieci poznały nawet wirusa komputerowego. Warsztaty te zapadną im w pamięci i będą pomocne w codziennym życiu. Dziękujemy!