Ogródek na parapecie

Świat roślin bywa bardzo tajemniczy. Z malutkich nasion i szczepek wyrastają rozliczne rośliny. Mają łodygi, korzenie, gałązki, liście, kwiaty, a nawet owoce. Jedne zostają małe, inne średnie, a jeszcze inne rosną wysoko w górę lub pną się. Ciekawe jest także to, że rosną na naszych oczach, a niektóre z nich nadają się nawet do jedzenia, poza tym większość jest bardzo ładna. Dzieci z grupy przedszkolnej przez cały rok szkolny pielęgnują swój mały ogródek na parapecie. Sadzą w nim różne rośliny. Jadły nawet wyhodowane przez siebie szczypiorki i rzeżuchy. Nauczyły się, że niektóre rośliny żyją przez wiele lat, a inne krócej, niemniej wszystkie potrzebują ziemi, światła, wody i opieki, i że dają nam tlen.

W tym dziecięcym ogródku znalazły się także m.in. drzewka szczęścia, paproć, aksamitki, wrzos i ogórki oraz mieszanki kwiatów. Te ostatnie dzieci zabiorą ze sobą do domu jako prezent na Dzień Dziecka. Część z nich przesadzi je też do ziemi na działkach swoich bliskich. Bycie małym ogrodnikiem jest ciekawe, odpowiedzialne i bardzo przyjemne.

Polecamy!