Na zdrowie!

Dzieci z oddziału przedszkolnego obejrzały próbę przedstawienia pt. „Zdrowa dynia i jej przyjaciele”. Przedstawienie to przygotowywane jest przez szkolną grupę teatralną pod opieką pani Izy. Zazwyczaj, kiedy idziemy do teatru to oglądamy gotową sztukę, ale tym razem dzieci zobaczyły jej przygotowania od kuchni.

Mogły zobaczyć, jak mali aktorzy ćwiczą swoje role, jak wprowadzają do gry rekwizyty, jakie i po co uwagi daje reżyser przedstawienia, ile nastroju i energii może wnieść muzyka. Przekonały się, że aktorzy także się uczą, doskonalą i muszą przestrzegać wspólnych ustaleń, żeby całe przedstawienie się udało, że nie tylko recytują czy tańczą, ale i grają role, wczuwają się w postacie, co wcale nie jest takie proste. Dzieciom spodobała się również treść sztuki, tym bardziej, że lubią owoce i warzywa, a dynię schrupią w czasie Halloween, bo naprawdę jest zdrowa. Póki co wyklejają z bibułkowych kuleczek ulubione owoce i warzywa. Życzymy powodzenia na premierze. Na zdrowie!