Wycieczka na Ostrów Tumski i do Teatru Na Ostrowie.

Nadszedł czas na poznanie najbliższej okolicy i wybranych zabytków na Ostrowie Tumskim. Dzieci przedszkolne wyruszyły ulicami Wrocławia poznając okoliczne sklepy, punkty usługowe, placówki, ciekawe i ważne miejsca.

Na Ostrowie Tumskim obejrzały pomnik papieża Jana XXIII, most Tumski z kłódkami zakochanych, kościół Najświętszej Marii Panny, dwa kościoły wzniesione jeden nad drugim: Św. Krzyża i Św. Bartłomieja oraz katedrę św. Jana Chrzciciela. Nieopodal katedry odszukały Teatr Na Ostrowie i udały się do niego na spektakl pt. „Pączkowe drzewo”, pięknie przedstawioną opowieść o tolerancji, równości, pomocy i przyjaźni, integracji z osobami niepełnosprawnymi. W teatrze tym dzieci rozpoznawały też jego elementy składowe, w tym np. scenę, widownię, scenografię, oświetlenie, aktorów, stroje, lalki, nagłośnienie, kasę biletową, tekst i przesłanie przedstawienia oraz reżyserię. Świat sztuki bardzo się dzieciom spodobał. Postanowiły przychodzić na Ostrów Tumski częściej.