Zwierzę, to nie maskotka, to istota żywa: czująca i cierpiąca

W ostatni piątek kwietnia dzieci wszystkich grup świetlicowych spotkały się, by uczestniczyć w podsumowaniu działań projektowych, realizowanych od 10.10.2015 r. do 30.03.2016 r. Na początku zostały wręczone nagrody tym dzieciom, które wzięły udział w towarzyszącym projektowi konkursie plastycznym. Nagrodzone prace można oglądać, są wywieszone na tablicy (I piętro).

Punktem kulminacyjnym był występ dzieci, które nie tylko pięknie recytowały wiersze o zwierzątkach, ale także mówiły o tym, że zwierzęta są myślącymi i czującymi istotami – naszymi mniejszymi braćmi, dlatego powinniśmy się nimi opiekować. Zwierzątka potrafią nam dać dużo radości, miłości i swoje przywiązanie aż do śmierci. Od człowieka zależy, jaki będzie los naszych przyjaciół. Każdy powinien ostro przeciwstawiać się wszelkim przejawom okrucieństwa, i w miarę swoich możliwości troszczyć się o ich los. Bez zwierząt smutny byłby świat.W trakcie spotkania można było zaśpiewać piosenki o braciach mniejszych, pooglądać zwierzątka pracujące w różnych branżach i na różnych stanowiskach.

„Pokochaj kociaka, pokochaj psinkę,

niech każdy zwierzak ma słodka minkę.

Daj jeść i przytul, ogrzej i przygarnij,

to twój przyjaciel na serio, nie na żarty....”