„Wiwat 3 maja!”- literackie spotkanie z historią

Kolejny raz świętowaliśmy w szkole rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy VI b z nauczycielką języka polskiego przygotowali uroczystość dla klas IV-VI składającą się z dwóch części. Najpierw uczniowie przedstawili program artystyczny wraz z prezentacją multimedialną oraz wspólnie z chórem pięknie zaśpiewali pieśni patriotyczne. Na szczególne wyróżnienie wśród uczniów zasługują: Michał Wojtas, Rafał Wasilik, Diana Karotina i Miłosz Wrona.

Następnie odbył się konkurs, który składał się z krótkiego testu historycznego, okolicznościowej krzyżówki oraz quizu muzycznego. Komisja konkursowa oceniała poprawność wykonania zadań oraz strój galowy uczniów, postawę patriotyczną i znajomość słów pieśni pt. "Mazurek 3 maja". Trzy klasy piąte otrzymały najwyższe i bardzo zbliżone wyniki. I miejsce zdobyła klasa Vb, II miejsce Vc, trzecie Va. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i cukierki. Uroczystość zakończyła się odśpiewaniem "Roty". Uczniowie znakomicie ze sobą współpracowali, wszystkim należą się gratulacje, szczególnie klasie VI b za pracę włożoną w przygotowanie uroczystości.