Podsumowanie projektu edukacyjnego "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci"
 We wtorek 17 maja reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w gali finałowej projektu edukacyjnego "Wrocławskie Dzieci Uczą Segregować Śmieci". Spotkanie odbyło się w Parku Staromiejskim. Wszystkie przedszkola, szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne rozpoczęły imprezę od przemarszu ekoludków. Następnie na scenie odbywały się występy.
Zostały wręczone nagrody w konkursach międzyszkolnych. Nasi uczniowie - Hania Just z kl. 3b i Miłosz Rozwora z kl. 4c odebrali piękne nagrody za zdobycie wyróżnienia w konkursie na komiks pod hasłem "Ocal swoje piękne rzeczy, nie wyrzucaj ich do śmieci". Natomiast Iza Jarosz i Patrycja Kaźmierczak z kl. 2c wzięły udział w konkursie na strój ekologiczny. Wokół sceny ustawione były stoiska, gdzie uczestnicy spotkania mogli poszerzyć swoją wiedzę z zakresu ekologii i przygotować różnorodne prace plastyczne. Nasza szkoła przygotowała stoisko z zagadkami ekologicznymi. Każdy chętny mógł sprawdzić wiedzę z zakresu ornitologii, rozwiązać zagadki lub rozpoznać zioła. Wszyscy w dobrych humorach wróciliśmy do szkoły.