Łączą nas ptaki

W tym roku szkolnym po raz drugi uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Łącza nas ptaki". Jej koordynatorem jest Fundacja Psubraty z Warszawy. Akcja ma na celu zwrócenie uwagi na ochronę migrujących ptaków. Tym razem rozmawialiśmy o ptakach siewkowych, które część swego życia spędzają w zachodniej Europie. Niestety nie wszystkie ptaki mają szansę wrócić do nas wiosną. Część ginie na skutek polowań.
Dlatego polskie dzieci przygotowały prace plastyczne oraz złożyły swój podpis pod listem, który zawiera prośbę o szanowanie przyrody. Prace i listy zostaną przesłane do Francji, aby zwrócić uwagę tamtejszym mieszkańcom na problemy naszych ptaków. Część prac była prezentowana na wystawie we Wrocławskim Centrum Doskonalenia Nauczycieli. Uczennice Pola Harlender i Nina Łyszczyk z kl. 2a otrzymały podziękowania za przygotowanie pięknych prac. Mamy nadzieję, że nasze działania pomogą i w przyszłości ptaki będą mogły żyć bezpiecznie.